top of page
אינסטלטור בכרמי יוסף

 

.התקנת דוד שמש

כאשר מתקלקל לנו הדוד בבית זהו אחד הדברים היותר מעצבנים

שיכולים לקרות לנו. בתור אינסטינקט מיידי אנו נכנס לאתר אינטרנט וננסה למצוא מתקין דודי שמש או להתקשר לחברים ולשאול אותם אם יש להם טלפון של מישהו אמין שעוסק בהתקנת דודי שמש. מדוע חשוב שזה יהיה בעל מקצוע אמין? היות וכמו עוד מספר אלמנטים המשפיעים על חללי הבית השונים, דוד שמש הוא אחד הדברים בו אנו פחות מבינים, ובמיוחד לאור העובדה שכל תהליך ההתקנה מתבצע על הגג ואנו לא רואים אותו, קל מאוד לרמות את הלקוח ולהמציא תקלות שהלקוח כלל לא יכול לראות ובכך לנפח את עלות העבודה. לכן החלטנו לכתוב עבורכם מדריך קצר שיתאר על מה חשוב לשים לב ומה כדאי לשאול לפני שמבצעים התקנת דוד שמש.

 

תשתית מתאימה לדוד שמש

ראשית נסביר מהו דוד שמש ואיך הוא פועל. מדובר במיכל מים בנפח מסוים, אשר המים בו מתחממים באופן סולארי, כלומר בעזרת קרני השמש. ליד הדוד מים יהיו מותקנים קולטים, אשר כל תפקידם הוא לקלוט את קרני השמש ובאמצעות אותה אנרגיה סולארית הנקלטת מהשמש לחמם את המים הנמצאים בתוך הדוד.

איך אנו יודעים שהמים לא מתחממים יתר על המידה בימים חמים? פשוט מאוד, אל הדוד מחובר מד טמפרטורה שתפקידו להרגיש את טמפרטורת המים. בדוד לא יכול להיווצר מצב של חימום יתר היות ולדוד מחובר שסתום שתפקידו לפרוק לחץ במידה של חימום יתר והוא משמש בתור הגנה אחרונה. את דוד השמש אנו מתקינים כאמור רק על גג הבית או הבניין בהתאם לתקן שנקבע על ידי הבניין וכפוף לחוק המקרקעין. כאמור, בסמוך לדוד נתקין את הצנרת והקולטים.

מה יש לוודא עם המתקינים כאשר מחליפים דוד שמש?

כאשר אתם מתקינים דוד שמש חדש מומלץ  לעלות יחד עם המתקינים אל גג הבניין ולוודא מספר דברים חשובים. הדבר הראשון שיש לוודא הוא תקינות של יתר המערכת, כלומר, לוודא כי הצנרת עצמה שמעבירה את המים תקינה וכי הקולטים תקינים ולא צריך להחליפם גם כן.

במידה ומתקינים לכם גם קולטים או צינורות חדשים, שימו לב שהכל מתבצע בצורה מקצועית וכל הצינורות חוברו למקומות הנכונים והקולטים כמובן פונים לכיוון דרום. אם אתם לא בטוחים מהו כיוון דרום פשוט תוודאו שהקולטים פונים לאותו צד שהקולטים בגגות האחרים פונים אליו.

בנוסף, חשוב מאוד שמתקיני הדוד שמש להם קראתם הם מתקינים מוסמכים שכן מעבר לעובדה שמתעסקים פה עם צנרת, קיים שילוב של חשמל ומים שזהו שילוב מאוד מסוכן ומי שלא מבין בו יכול לגרום נזק רב לכם ולבניין כולו.

 

אם כבר עליתם לגג חשוב מאוד שתוודאו שגם המעמד של הדוד תקין ואין עליו סימני חלודה והוא אינו עתיד ליפול או להתפרק, דבר העלול לגרום נזק רב לדוד. בנוסף, כדאי לוודא כי לכל מוצר שמתקינים לכם, בין אם זה הדוד הזו, גוף חימום או קולטים יש תו תקן של מכון התקנים.

מחירים של התקנת דודי שמש

ההבדל המשמעותי בין מחירי התקנת דודי השמש השונים הוא בנפח הקיבולת של הדוד עצמו. המחיר של דוד 80 ליטר, דוד אשר מתאים בדרך כלל לזוג או דירת יחיד נע בין 2000-3200 ₪, מחיר של דוד מעט יותר גדול בנפח של 120 ליטר ומתאים למשפחה קטנה ינוע בין טווח מחירים של 2600-3600 ₪ בעוד דודי שמש גדולים יותר בנפח של 150 או 200 ליטר נעים בין 3500-4600 ₪. כל המחירים כוללים את מחיר הקולטים כאשר כאמור ישנה אפשרות של תזוזות קלות במחיר בין הספקים. לפני שאתם משלמים חשוב לוודא מהי תקופת האחריות על הגוף, על הקולטים ועל הגוף חימום וכמובן לוודא שכל המערכת עובדת לפני שהמתקינים עוזבים.

המלצה יוחננוף רחובות אשדוד

אינסטלציה  דודי שמש וחשמל  מערכות סולריות

אינסטלטור 24 שעות 

052-2519205

 אינסטלטור במרכז 24 שעות 

 

מענה אנושי 24 שעות ביממה,
כולל שבתות וערבי חג.
052-251-9205
מחירים הוגנים!
אחריות לכל עבודה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • תיקון פיצוצי צנרת, והחזרת המצב לקדמותו.

 • פתיחת כל סוגי הסתימות בבית, בחצר ובביוב.

 • תיקון והתקנת משאבות חשמליות.

 • תיקון צנרת ראשית ונקודות מים ביתיות.

 • מחלקה למערכות סולריות.

 • תיקון דודי שמש, קולטים וצנרת סולרית.

 • עבודות מים וביוב.

 • צנרת כיבוי אש.

 • איתור נזילות מים סמויות, בדיקת רטיבות בקיר בגג ובתקרה.

 • התקנת דודי שמש וחשמל, דודי שמש וקולטים המספקים יותר מים חמים!

 • החלפה והתקנת מאיצי חום

 • (חמם מהיר).

 • החלפת סיפון

 • הרכבת ברזים

 • שירות לוועדי בתים 

אינסטלטור 24 שעות מענה אנושי

טוב לדעת

Please reload

אינסטלטור 24 שעות

 

מענה אנושי 24 שעות ביממה,
כולל שבתות וערבי חג.
052-251-9205
מחירים הוגנים!
אחריות לכל עבודה.

בעיית אינסטלציה? זה יכול לקרות לכם בכל שעה ביום או בלילה. פיצוץ צנרת, נזילות מים, סתימה באסלה ? לא נעים.....אבל....יש פתרון גם בארבע בבוקר ! לשרותכם פועל מוקד חירום אינסטלטור 24 שעות כולל שבת וחג!

"אינסטלטור 24 שעות" – לא תמצא שירות כזה בהתחייבות! המוקד המאויש שלנו בכל שעה ביום, וגם בלילה כולל שבת וערב חג, הוא התשובה לפתרון מהיר ומושלם של בעיות אינסטלציה, במחיר הוגן, תוך זמן קצר. אנו מבטיחים לכם כי נגיע למקום, וניתן מענה לכל בעיית אינסטלציה, ונטפל בה עם ציוד מתקדם לשביעות רצונכם, תוך זמן קצר תוכלו לחזור לישון כשאתם חסרי דאגות לחלוטין. 

Please reload

המלצה של ד"ר ארכדי קוטלר נס ציונה

בשיחת טלפון

"הוא החליף חלקים בכיור באמבטיה והוא פתח סתימה, קודם כל הוא הגיע בזמן, לגבי מחיר להערכתי זה היה מחיר הוגן, אני שילמתי בלב חפץ, נהניתי לשלם לו, בן אדם מאוד מאוד מאוד לעיניין, מומחה, לא פטפטן מה שנקרא...כמו שהוא אמר שיעשה את העבודה כך זה גם נעשה, אני מאוד מרוצה מהעבודה שלו ואזמין אותו בעתיד. ואם יש לך אפשרות למסור לו תמסרי לו שהוא איש יקר."

bottom of page