top of page

אינסטלטור ברחובות שרותי חירום

 

 

התפוצץ הדוד? הבית מוצף באמצע הלילה? בערב חג?

מחפש/ת ברחובות?

שלמה 052-251-9205אינסטלטור מקצוען במחיר הוגן

להצעת מחיר ללא התחייבות - התקשר/י עכשיו!

שירות 24 שעות ביממה

 

ניקוז ביוב מי גשמים ומי שפכים

באזורים מיושבים יש להיפטר מנוזלים שונים, לבל יציפו את השטח ויעשו אותם בלתי ראויים למגורים. סילוק של מים נקיים יחסית, כגון מי גשם ושיטפונות נקרא ״ניקוז״ וסילוק מים המכילים פסולת נקרא ״ביוב״.

 

ניקוז

אלמלא הניקוז, היו כל שטחי־האדמה הנמוכים מתכסים עד מהרה כמויות מים עצומות והופכים לביצות. כאשר נהרסו מערכות הניקוז העתיקות בראשית ימי הביניים, הפכו שטחים נרחבים של ארץ ישראל לביצות ממאירות. רק לאחר שבנו חלוצי היישוב רשת ניקוז חדשה עלה בידם לייבש את הביצות ולגאול שטחים נרחבים בארץ.

 

במקומות רבים הניקוז קל למדי, שכן להרבה שדות יש שיפוע טבעי. מי הגשמים שאינם מחלחלים מיד בקרקע, זורמים במורד השיפוע, מתאחדים עם זרמים שכנים ויוצרים נחל הנשפך בסופו של דבר לים. אולם כשהקרקע אינה חולית למשל, קרקע המכילה אחוז גבוה של חומר וטיט, או חלקת אדמה שטוחה ואופקית (ללא מורד)- היא עלולה לא לספוג את המים. אם אין עושים דבר, המים נקווים עליה. במקרים כאלה אינסטלטורים קוברים באדמה צינורות נקבוביים, שאליהם יכולים המים להכנס. הצינורות מונחים בשיפוע קל, ועודף המים זורם מהשדה והלאה אל קרקע סופגנית יותר או אל נחל.

 

אינסטלטורים מבטיחים הפרשי גבהים, כדי שהמים יזרמו תמיד במורד, חייבים לפעמים להעמיק את אפיקיהם של נחלים ונהרות, אחרת יהיה מוצא הצינורות מתחת לאפיק. במקרים מסוימים, כגון כאשר מפלס הים גבוה ממפלס הנחלים, חייבים לשאוב את המים במשאבות כפי שנהוג באזורים מסוימים של הולנד.

 

באזורים מיושבים בצפיפות כמו העיר רחובות למשל המצב שונה, שם אין כמעט קרקע גלויה, הכל מכוסה בתים, כבישים ומדרכות. מי־הגשמים אינם יכולים אפוא להיספג, ויש לנקזם באמצעות מרזבים, תעלות וצינורות, המחוברים לרשת־ניקוז תת־קרקעית. צנרת זאת צריכה להיות אטומה, כדי שהמים לא ידלפו מתוכה ויציפו את הקרקע שמתחת ליסודות הבניינים והכבישים. לאורך הצינורות מתקין אינסטלטור ברחובות מוצאים אל פני־הקרקע, כדי לאפשר גישה אל הצנרת, לנקותה מפסולת העלולה לצור סתימה.

 

ביוב

סילוק השפכים הבאים מפסולת ביתית ותעשייתית על ידי עבודת אינסטלטורים, הוא בעייתי יותר, שכן כאן אין המדובר במים נקיים, אלא במים המכילים פסולת, העלולה להיות מטרד ואפילו מקור למחלות. בעבר הרחוק הסתפקו בהזרמת הפסולת הביתית אל מחוץ למרכזי־המגורים, ובאזורים נחשלים נוהגים כך עד היום. שם נקוו ביצות מצחינות שגרמו תכופות למגיפות, ועד מהרה הבינו שמוטב להרחיק את הפסולת אל נהר סמוך, או אפילו להזרימה לים. כל עוד נעשה הדבר ביישובים קטנים לא היה בכך כל רע, שכן שפכים מדוללים מאוד יכולים להתפרק לחומרים בלתי־מזיקים, בהשפעת האוויר והשמש ובפעולת בקטריות.

 

 

אולם אסור שריכוז הפסולת יעלה על המותר. ככל שגדלו ריכוזי־האוכלוסין וככל שרבתה הפסולת, כן נתרבו גם התקלות בפירוק העצמי, הזרמת שפכים רבים ומרוכזים חיבלה במערכת הטבעית, והמצב הורע שבעתיים כאשר בתי־חרושת רבים החלו להזרים שפכים כימיים לתוך רשת הביוב, רבים מן החומרים הכימיים האלה מנעו את התפתחות הבקטריות העשויות לפרק את הפסולת. כך קרה, שבהרבה מדינות וגם בישראל הפכו נחלים יפים לתעלות שופכין פתוחות, מצחינות ומסוכנות לבריאות. נולד אפוא צורך דחוף במיתקנים לטיהור השפכים.

 

במדינות מתקדמות נאספים השפכים בצנרת מיוחדת, נפרדת מרשת־הניקוז, ומוזרמים למיתקן טיהור, המצוי בדרך־כלל בריחוק מה מריכוז אוכלוסין. הפסולת הנוזלית נכנסת תחילה לבריכות גדולות, פתוחות. שם נקווים הנוזלים, והחלקיקים המוצקים שוקעים לאט לקרקעית הבריכות. ה"בוץ" הנוצר כך נשאב למכלים אחרים, ובהם מניחים לו לתסוס. תוך כדי כך, חלק מן הבוץ מתפרק ומפריש גז מתאן. גז זה דליק כמו גז בישול, ויש מתקני טיהור שבהם אוספים את המתאן ומנצלים אותו להפקת אנרגיה הדרושה להנעת המכונות במיתקן.

עם תום התסיסה, ה"בוץ" שוב אינו מצחין. מייבשים אותו ומשתמשים בו כדשן אורגאני. הנוזל הנותר במכלי־התסיסה מוזרם לממטרות גדולות, המזליפות אותו על משטח מחוספס, עשוי לרוב אבנים או חצץ. על פני האבנים נוצר מעין ריר, ובו מתפתחות בקטריות, הניזונות מן הפסולת שבנוזלים. בקטריות אלו מצויות בכל מקום שבו יש שפכים, ואם מניחים להן, ביכולתן לפרק מתוך הנוזלים את רוב חומרי הפסולת. לאחר סינון נוסף מעבירים את הנוזלים לבריכה, שבה שוקעים המוצקים האחרונים. המים הנותרים נקיים עד כדי כך, שניתן להזרימם לתוך נהר ללא חשש פן יזדהם. בשיטות מתקדמות ממשיכים בתהליך הטיהור, ובסופו של דבר מקבלים מים נקיים לחלוטין, שמותר לחזור ולהחדירם אל מי התהום, לשם שימוש חוזר.

 

בשיטה אחרת מזרימים אוויר דחוס אל תוך הנוזלים, ובדרך זו מרווים אותם בחמצן. אז יכולות להתפתח בקטריות אחרות, וגם הן מפרקות את הפסולת וניזונות ממנה. אך בקטריות אלו אינן חיות צמודות לקרקעית המיכל, אלא מרחפות בנוזלים, ולכן הן נשטפות מן המיכל ביחד עם הנוזלים המטוהרים. מפעם לפעם יש אפוא לחדש את מלאי הבקטריות תוך כדי החזרת כמויות מבוקרות של נוזלים אל המיכל. לאחר זאת נמשך התהליך כמו בשיטה הקודמת.

 

במקומות מרוחקים מרשת ביוב מרכזית מתקינים לפעמים מערכות נפרדות. תחילה זורמים השפכים לתוך מיכל קטן, שבו שוקעים המוצקים. אלה משמשים מזון למיליוני בקטריות, הצפות במיכל ומפרקות את המשקע לגזים ולמעט מוצקים (שיש לסלק מפעם לפעם מן המיכל). הנוזלים יוצאים מן המיכל דרך מערכת צינורות מנוקבים, הקבורים באדמה. מערכת זאת מסועפת במידה המספיקה לספיגת הנוזלים בקרקע שמסביב. המוצקים המעטים שנותרו נעכלים על ידי בקטריות המתפתחות בצנרת.

שיטה פרימיטיבית וזולה יותר היא כריית בור, הנקרא בור ספיגה, שלתוכו זורמים השפכים. מפעם לפעם מגיעה מכלית השואבת את השפכים מתוכו. לפי תקנות המשרד לאיכות הסביבה משנת 1992, תקנות האוסרות על הקמת בורות ספיגה כפתרון לסילוק מי שפכים וביוב.

המלצה יוחננוף רחובות אשדוד

אינסטלציה  דודי שמש וחשמל  מערכות סולריות

אינסטלטור 24 שעות 

052-2519205

 אינסטלטור במרכז 24 שעות 

 

מענה אנושי 24 שעות ביממה,
כולל שבתות וערבי חג.
052-251-9205
מחירים הוגנים!
אחריות לכל עבודה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • תיקון פיצוצי צנרת, והחזרת המצב לקדמותו.

 • פתיחת כל סוגי הסתימות בבית, בחצר ובביוב.

 • תיקון והתקנת משאבות חשמליות.

 • תיקון צנרת ראשית ונקודות מים ביתיות.

 • מחלקה למערכות סולריות.

 • תיקון דודי שמש, קולטים וצנרת סולרית.

 • עבודות מים וביוב.

 • צנרת כיבוי אש.

 • איתור נזילות מים סמויות, בדיקת רטיבות בקיר בגג ובתקרה.

 • התקנת דודי שמש וחשמל, דודי שמש וקולטים המספקים יותר מים חמים!

 • החלפה והתקנת מאיצי חום

 • (חמם מהיר).

 • החלפת סיפון

 • הרכבת ברזים

 • שירות לוועדי בתים 

אינסטלטור 24 שעות מענה אנושי

טוב לדעת

Please reload

אינסטלטור 24 שעות

 

מענה אנושי 24 שעות ביממה,
כולל שבתות וערבי חג.
052-251-9205
מחירים הוגנים!
אחריות לכל עבודה.

בעיית אינסטלציה? זה יכול לקרות לכם בכל שעה ביום או בלילה. פיצוץ צנרת, נזילות מים, סתימה באסלה ? לא נעים.....אבל....יש פתרון גם בארבע בבוקר ! לשרותכם פועל מוקד חירום אינסטלטור 24 שעות כולל שבת וחג!

"אינסטלטור 24 שעות" – לא תמצא שירות כזה בהתחייבות! המוקד המאויש שלנו בכל שעה ביום, וגם בלילה כולל שבת וערב חג, הוא התשובה לפתרון מהיר ומושלם של בעיות אינסטלציה, במחיר הוגן, תוך זמן קצר. אנו מבטיחים לכם כי נגיע למקום, וניתן מענה לכל בעיית אינסטלציה, ונטפל בה עם ציוד מתקדם לשביעות רצונכם, תוך זמן קצר תוכלו לחזור לישון כשאתם חסרי דאגות לחלוטין. 

Please reload

המלצה של ד"ר ארכדי קוטלר נס ציונה

בשיחת טלפון

"הוא החליף חלקים בכיור באמבטיה והוא פתח סתימה, קודם כל הוא הגיע בזמן, לגבי מחיר להערכתי זה היה מחיר הוגן, אני שילמתי בלב חפץ, נהניתי לשלם לו, בן אדם מאוד מאוד מאוד לעיניין, מומחה, לא פטפטן מה שנקרא...כמו שהוא אמר שיעשה את העבודה כך זה גם נעשה, אני מאוד מרוצה מהעבודה שלו ואזמין אותו בעתיד. ואם יש לך אפשרות למסור לו תמסרי לו שהוא איש יקר."

bottom of page